Türk KahvesiTürk KahvesiMahlas Gourmet
Türk KahvesiTürk KahvesiMahlas Gourmet
Türk KahvesiTürk KahvesiMahlas Gourmet
Türk KahvesiTürk KahvesiMahlas Gourmet
Türk KahvesiTürk KahvesiMahlas Gourmet
Türk KahvesiTürk KahvesiMahlas Gourmet

Türk Kahvesi (Metal Kutuda) (300)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺39,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺29,99(KDV Dahil)
Barkod : 8682257493006
Türk Kahvesi
Kökboyasıgiller familyasından olan kahve, coffea adı verilen bir cins ağaçtır. Afrika bölgesi en çok yetiştiriciliğinin yapıldığı bölgedir. 1-3 metre arasında bulunan uzunca bir ağaçtır. Yaprakları yeşil renktedir ve kaygandır. Meyvesini ancak 4 yaşına geldikten sonra verebilir.
Türkiye’de türk kahvesi yetiştiriciliği ticari olarak yapılmamaktadır. Türkiye’de kahve yetiştiriciliği Mersin’de denenmektedir.  “Türk kahvesi” isminin hikayesi ise  şaşırtmaktadır. Eskiden Yemen gibi bölgelerde de iktidar olan Osmanlı, farklı bir üslupla kahveyi pişiriyordu. Bu pişirme şekli ile bu ada sahip oldu.
Türk kahvesi denince aklımıza ilk Osmanlı gelir. Geçmiş tarihimize dönüp baktığımızda her yemekten sonra ya da özel misafirlere hatta kız istemelerde ikram ettiğimiz kahve, geleneksel içeceğimizdir. Tarihi Ortadoğu ve Asya’dan gelmektedir. Damla sakızı, dübek kahvesi, osmanlı kahvesi gibi farklı türleri vardır. Türkiye, en çok türk kahvesi ile anılan bir ülkedir. Enerji verir ve bir çok faydası vardır. Bir fincan sade türk kahvesi 7 kaloridir. İçerisinde magnezyum ve fosfor bulunur. İki fincana kadar tüketilmesi önerilir.  Şekerli kahvede ise bu kalori miktarı 42’ye çıkar. Orta şekerli türk kahvesinde ise 17 kalori vardır.  Bolca lif, sodyum ve potasyum bulunur. 

 

Türk Kahvesi Faydaları (Yararları)
Kalp Krizi Riskini Azaltır: Yapılan araştırmalarda günde bir ya da iki kez tüketilen kahve, yağ yakma özelliğinden dolayı damarları açar ve kalp krizi riskini azaltır. Kalp ritmini düzene sokar.
İnsülin Direncini Kırar: İçerisinde bulunan insülinden dolayı, şekerimiz düştüğünde içilen bir fincan şekersiz kahve, kan şekerini düzenler, tokluk hissi verir.
Zayıflatır: Spor yapmadan yarım saat önce içilen türk kahvesi, yağ yakma özelliği sayesinde zayıflamamıza yardımcı olur.
Yüksek Tansiyonu Dengeler: Şekersiz içilen Türk kahvesi, yüksek olan tansiyonunuzun düşmesini destekler. Tansiyonu dengeler.
Stres ve Sinir Tedavisinde Kullanılır: İçindeki kafein maddesi sayesinde sakinleştirici özelliğe sahiptir. Fazlaya kaçmadan  gün ortalarında içilen bir kahve, stresi alır. Ruhu dinlendirir.
Baş Ağrısına İyi Gelir: Öğlen ve akşam içilen şekersiz türk kahvesi, içerisinde bulunan fosfor, potasyum ve magnezyum sayesinde baş ağrısını hafifletir.
Safra Taşlarını Düşürür: Günde iki defa içilen Türk kahves, afra taşlarının da düşmesini sağlar. Düzenli olarak her gün tüketilmesi gerekmektedir.
Karaciğer Hastalıkları: Yağ yakıcı özelliğinden dolayı karaciğer yağlanmasının önüne geçer. Türk kahvesi karaciğeri korur.
Parkinson Hastalığına Şifadır: Parkinson başta olmak üzere diğer zihinsel hastalıklarına karşı da koruma sağlar. Zihinsel hastalığa yakalanma riskini %30 oranında azaltır. Zihni açar ve belleği korur.
Kemikleri Korur: İçerisinde bulunan magnezyum, potasyum ve B12 sayesinde kemikleri korur. Yaşlıların kahveyi fazla içmesi, ters etki yapabilir. Bunun için yaşlıların günde 1 kere içmesi daha faydalı olacaktır.
Astım Hastalığına Karşıdır:  İçerisinde bolca antioksidan bulunur. İltihabı temizler ve bronşları açar. 
Cildi Güzelleştirir ve Yaşlanmayı Geciktirir: Antioksidan özelliği aynı zamanda cildi yeniler, besler ve yaşlanmayı engeller. 
Siyah Noktaları Azaltır: Türk kahvesi içildikten sonra telvelerin yüzüne sürülmesi siyah noktaları azaltır. Haftada maksimum 2 defa yapılabilir.
Siroz Hastalığının Önüne Geçer: Düzenli tüketildiğinde siroz hastalığına yakalanma riskini azaltır. Geçmesinde de yardımcı rol oynar.
Kanser Hastalığı İle Savaşır:  Kolon, göğüs kanserlerine karşı savaş açar. İyileşmede rol oynar.
Depresyona Karşıdır: ABD’de yapılan araştırmalarda günde 3 bardak tüketilen kahve depresyon tedavisine iyi gelir. Depresyonu %50 oranında azaltır. 
Sindirime Faydalıdır:  İçerisinde bulunan kakule maddesi sayesinde sindirime yardımcıdır. Sindirimi kolaylaştırır.
Benzer Ürünler